Milí zákazníci, dovoľujeme si Vás informovať, že počas 16.8.2019 a 20.8.2019 čerpáme dovolenku a teda tovar objednaný v tomto termíne budeme zasielať 21.8.2019. Ďakujeme Vám za porozumenie. Váš tím Fleurance Nature.

Čertov pazúr – Harpagofyt ležatý

Čertov pazúr – Harpagofyt ležatý

Čertov pazúr (harpagofyt ležatý) pochádza z Južnej Afriky konkrétne z oblastí Kalahari, je to plazivá trvalka s fialovo-červenými kvetmi. Jeho plody rýchlo drevnatejú s početnými ostňami. Od nich si môžeme vysvetliť aj pomenovanie „čertov pazúr“. Veľmi vzácny je koreň, ktorý ma mimoriadnu liečivú silu, pretože obsahuje protizápalovú látku harpagosid.

Najlepšie výsledky dosahuje pri miernej artritíde kolien a bedrového kĺbu. Úľavu poskytne aj pri migréne.

silné protizápalové pôsobenie, ktoré zmierňuje bolesti hlavne reumatického pôvodu. Veľmi účinne zasahuje aj do degeneratívnych zmien a prejavov v poškodených kĺboch, alebo v oblasti chrbta. Tlmí bolesť, upokojuje už prebiehajúce zápaly a urýchľuje hojenie. Úľavu poskytuje aj pri migréne.

Účinky čertovho pazúra na ľudské zdravie:

pomlčkaposilňuje pohybový aparát a udržiava zdravé kĺby,
pomlčkapôsobí proti zápalom,
pomlčkadoporučuje sa osobám trpiacim reumatologickými ťažkosťami (dna, artritída, osteoporóza a iné),
pomlčkamá analgetické, posilňujúce a sedatívne účinky
pomlčkadodáva vitalitu a sviežosť pleti, uľahčuje hojenie vyrážok a scelovanie jaziev.

 

Fleurance Nature pri zbere uprednostnila certifikovanú metódu ekologického zberu a výroby. Ide o metódu zberu a sušenia, ktorá rešpektuje vývoj a udržateľnosť tejto rastliny. Zber sa uskutočňuje v Namíbii, kde pri každej rastlinke sa vykope malý výkop a použije sa len časť sekundárnych koreňov, následne je výkop opatrne zasypaný, aby sa zabezpečil opätovný rast.

 Vyskúšaj!

Tento web používa súbory cookie. Ďalším prechádzaním tohto webu vyjadrujete súhlas s ich používaním.