Materská kašička a jej výhody pre organizmus

Materska kasicka Fleurance nature_1

Čo je materská kašička?
 

Materská kašička (Geleé Royale) sa nazýva aj včelie mlieko a je to látka produkovaná sekréciou robotníc ako potrava pre larvy kolónie po dobu 3 dní. Materská kašička je aj „exkluzívnym“ jedlom včelej kráľovnej a jej tajomstvom dlhovekosti, pretože tá žije štyri až päť rokov, kým robotnice len pár mesiacov.

 

Sila materskej kašičky: jej aktívne zložky

Čistá materská kašička má perleťovú farbu a želatínovú konzistenciu, má mierne kyslú chuť a na rozdiel od všeobecného presvedčenia - nie je príliš sladká. Materská kašička sa skladá zo 66% vody, 13% bielkovín (aminokyselín), 14,5% sacharidov (najmä fruktózy a glukózy), 4,5% lipidov, ale obsahuje aj vitamíny, stopové prvky a acetylcholín. Všetky základné zložky pre telo, ale aj pre pokožku.

Je potrebné poznamenať, že rôzne účinné látky obsiahnuté v materskej kašičke pôsobia synergicky: súčet vplyvu zložiek je väčší, ako súčet jednotlivých látok.

 

Akú formu má materská kašička v čistom stave?

V súčasnosti sa tento poklad z úľa užíva hlavne vo forme potravinového doplnku v čerstvej, alebo lyofilizovanej forme (sušené mrazom). Pre uchovanie všetkých účinkov, keďže čerstvá forma sa musí uchovávať pri teplote 1-5 °C je najčastejšie používaná v tabletovej forme. Pre optimálnu kvalitu si vyberte certifikovanú organickú materskú kašičku bez akýchkoľvek prísad alebo pridanej vody.

 Fleurance Nature Materska kasicka

Účinky materskej kašičky ako doplnku výživy:

pomlčkaposilňuje imunitný systém,
pomlčkaznižuje fyzickú únavu a nervové napätie,
pomlčkazvyšuje ženskú plodnosť, spánok, pamäť,
pomlčkazlepšuje prácu srdca a tým aj metabolizmus,
pomlčkanormalizuje krvný tlak,
pomlčkazlepšuje stav po infarkte myokardu,
pomlčkaprevencia rakoviny,
pomlčkaantibiotické zložky,
pomlčkaprotizápalové účinky.

 Včelia materská kašička je účinná baktericídna, protiradiačná a antimikrobiálna látka.

 

 7 výhod materskej kašičky v kozmetike

pomlčkaRevitalizuje epidermu vďaka obsahu aminokyselín, kreatín, ktorý sa prirodzene vyskytuje v našom tele je syntetizovaný z aminokyselín. Stimuluje metabolizmus kože a podieľa sa na obnove buniek.
pomlčkaZachováva pružnosť pokožky, kvôli svojmu vysokému obsahu aminokyselín (najmä prolínu a hydroxyprolínu), ktoré sú považované za prekurzory elastínu a kolagénu. Hlavné zložky kože, ktoré jej dodávajú silu, pevnosť a pružnosť.
pomlčkaRegeneruje pokožku vďaka aminokyselinám, ale aj prítomnosti vitamínov (A,D a C) a stopových prvkov, ktoré prispievajú k procesu obnovy buniek.
pomlčkaAnti-aging efekt: vrásky a jemné línie sú vyhladené kvôli antioxidačným vlastnostiam materskej kašičky, ktorá chráni bunky pred predčasným starnutím.
pomlčkaHydratuje: jej veľmi výživné zloženie ma hygroskopické vlastnosti.
pomlčkaEliminuje známky únavy vďaka hlavným proteínom materskej kašičky (MRJP): skupina piatich proteínov, ktoré podporujú produkciu kolagénu.
pomlčkaPleť je žiarivejšia a vyhladená účinkom aktívnych zložiek, ktoré regenerujú a revitalizujú pokožku

 Materska kasika Fleurance Nature2

Čo je certifikovaná materská kašička?

Ekologické poľnohospodárstvo je spôsob výroby, ktorý zabezpečuje používanie metód pestovania ktoré vylučuje používanie syntetických pesticídov a syntetických hnojív. Produkty, ktoré pochádzajú z ekologického poľnohospodárstva sú prísne kontrolované a spĺňajú veľmi prísne podmienky. Včely produkujúce materskú kašičku Bio sú takto chované vo svojom prírodnom prostredí a pijú len z organických poľných kvetov. To zaručuje produkt bezchybnej kvality.

Fleurance Nature získala za svoju materskú kašičku značku „AB“ certifikovanú spoločnosťou ECOCERT, ktorá je jedným z hlavných oficiálnych orgánov, ktoré vykonávajú pravidelné kontroly na zabezpečenie súladu so špecifikáciami ekologickej výroby.

Vyskúšaj! Materska kasicka

Tento web používa súbory cookie. Ďalším prechádzaním tohto webu vyjadrujete súhlas s ich používaním.