Valeriána lekárska – pre pokojný spánok

Spánok Fleurance Nature

Valeriána lekárska – pre kľudný spánok
 
Problémy so zaspávaním, nočné budenie... nespavosťou trpí až jeden z piatich opýtaných. Pre pokojné noci a kľudný  spánok sú niektoré rastliny vzácnym spojencom o ktorých si povieme nižšie.
  
  • Valeriána lekárska (kozlík lékařský) je bylina s ukľudňujúcimi účinkami na nervový systém a je používaná pri nespavosti. Pomáha prekonávať chronické poruchy spánku, depresie, hysterické stavy a žalúdočnú nervozitu.
  • Hloh obyčajný upravuje poruchy srdcového rytmu a znižuje rozsah ischemických porúch srdcového svalu, znižuje krvný tlak, pôsobí proti nervozite a poruchám spánku.
  • Mučenka pleťová sa používa pri nespavosti, upokojenie nervového napätia (až hystérie) a proti migréne. Pomáha pri bolestiach spojených s menštruáciou.
 
Obsiahnuté prírodné látky sú nenávykové!
 

 Účinky:

  • pomáhajú prekonávať chronické poruchy spánku, depresie a žalúdočnú nervozitu,
  • pôsobia proti nervozite a migréne,
  • znižujú nervové napätie.

 Spánok Fleurance Nature 2

Ale aké sú prínosy spánku?

Stres, napätie, úzkosť, rýchly spôsob života, vek atď. môžu narušiť kvalitu spánku. Kvalitný spánok je však nevyhnutný, aby sa bunky nášho tela mohli regenerovať. Čas odpočinku zvyšuje našu obranyschopnosť a je nevyhnutný na boj proti infekciám. Pokojný spánok zvyšuje kapacity nášho mozgu a práve v noci mozog pracuje na plný výkon, aby sme si mohli zapamätať informácie získané počas dňa. Poruchy spánku vedia tiež ovplyvniť našu myseľ a spôsobiť podráždenosť, úzkosť alebo depresiu. Nehovoriac o únave alebo ospalosti počas dňa.

Ak chcete mať kvalitný spánok a bojovať proti nespavosti, nemusíte ihneď brať lieky, ktoré nie sú bez rizika - návykovosť. V roku 2012 sa vo Francúzsku spotrebovalo 131 miliónov krabičiek liekov obsahujúcich benzodiazepíny a hypnotiká (prášky na spanie).

Aby ste mali kvalitný a pokojný spánok, je potrebné dodržiavať niektoré základné pravidlá (fyzická aktivita, teplota v miestnosti, ľahká večera... ) a ak to nestačí, využite výhody, ktoré ponúka príroda a stavte na uznané rastliny na podporu spánku. Na rozdiel od tabletiek na spanie, rastliny s relaxačnými vlastnosťami nepredstavujú žiadne riziko návyku, psychologickej závislosti, alebo predávkovania.

 
 
Rastliny podporujúce kvalitný spánok
 
 

(kozlík lékařský) je bylina s ukľudňujúcimi účinkami na nervový systém a je používaná pri nespavosti. Táto veľká bylina je známa už od staroveku v boji proti problémom so spánkom a tradične sa používa pre svoje upokojujúce vlastnosti. V stredoveku sa odporúčala ako tabletka na spanie.

Pomáha prekonávať chronické poruchy spánku, depresie, hysterické stavy a žalúdočnú nervozitu. Pôsobí proti nervozite, migréne a znižujú nervové napätie.

 

Hloh obyčajný Fleurance Nature Hloh obyčajný

reguluje nervový systém a prináša upokojenie organizmu. Tento malý tŕnitý ker má kvety a ovocie, ktoré obsahujú veľa účinných látok (flavonoidy, deriváty tri-terpénu, steroly), čo mu dodáva vlastnosti, ktoré regulujú srdcovú činnosť a pomáhajú nájsť pokojný spánok. Ďalšou výhodou tejto rastliny je rýchlosť jej pôsobenia. Účinná je pri prechodnej úzkosti, ktorá narušuje spánok.

 
 

sa používa pri nespavosti, upokojenie nervového napätia (až hystérie) a proti migréne. Pomáha pri bolestiach spojených s menštruáciou, obnovuje pokojný spánok tým, že navodzuje pokoj a relax. Je ideálna, keď na vás pôsobí stres a nepokoj z každodenných starostí.

Valeriana lekarska - Hloh obyčajný - Mučenka pleťová

 

 

 

Tento web používa súbory cookie. Ďalším prechádzaním tohto webu vyjadrujete súhlas s ich používaním.